Lärare vid MIK läsåret 2019-2020

Aitoaho, Teemu

Övrigt

elgitarr, band, AMP
teemu.aitoaho@kungsvagen.fi

Berts-Taleiko, Sonja

Borg, Albinus

Övrigt
trumpet, kornett, blåsorkester
albinus.borg@kungsvagen.fi

Borg, Kerstin

Brunell, Mauriz

Carlsson, Anne

Ceker, Tiina

Damström, Jacintha

Drosdek, Ulrike

Övrigt

Edgren, Ragnar

Eerola, Inka

Övrigt
suzukiviolin, orkestern Folksvägen
inka.eerola@kungsvagen.fi

Ekman, Kaj

Övrigt

piano, ackompanjemang
kaj.ekman@kungsvagen.fi

Ferrari, Emanuele

Övrigt
piano, ackompanjemang
emanuele.ferrari@kungsvagen.fi

Furstenborg, Annika

Gustavsson, Åsa

Övrigt

flöjt, blåsorkester, samspelskoordinator
asa.gustavsson@kungsvagen.fi

Junttila, Jussi

Övrigt
saxofon, klarinett, blåsorkester
jussi.junttila@kungsvagen.fi

Jämbäck, Kari

Karlsson, Vilhelm

Övrigt
kontrabas
(hösten 2019)

Kauppinen-Savijoki, Tanja

Övrigt

Kauppinen, Kristian

Kenttämies, Hanna

Kulikov, Alexander

Lagerström, Kenneth

Lehtinen, Birgitta

Övrigt

Lindroos, Sofia

Martens von, Helene

Mattila, Elina

Övrigt

musikens gestaltning
elina.mattila@kungsvagen.fi

Michelson, Pia

Nikamaa, Hanna

Norjanen, Hannu

Övrigt
dirigent för Cappella
hannu.norjanen@kungsvagen.fi

Nyman, Pekka

Övrigt
slagverk, trummor
pekka.nyman@kungsvagen.fi

Parkkonen, Satu

Övrigt

Pohjola, Anna

Övrigt

violin, barockviolin
anna.pohjola@kungsvagen.fi

Raunio, Emma

Rögnvaldsson, Sigurdur

Övrigt

Saarinen, Matti

Övrigt
gitarr, jazzgitarr
matti.saarinen@kungsvagen.fi

Salokoski, Lauri

Övrigt

Silén, Niklas

Övrigt

Smulter, Patrik

Strömsholm, Staffan

Övrigt
pop/jazz piano, ackompanjemang
staffan.stromsholm@kungsvagen.fi

Takolander, Jan

Övrigt
trombon, musikkännedom, studiehandledare
jan.takolander@kungsvagen.fi

Tammela, Minna-Liisa

Övrigt

Toivonen, Marika

Vihreäpuu, Laura

Övrigt

Viljanen-Laurmaa, Emma

Övrigt

dragspel, orkestern Folksvägen
emma.viljanen@kungsvagen.fi

Virtanen, Sini

Åström, Annemarie

Österholm, Christel

Övrigt
solosång, juniorsång, kör, musikens gestaltning
christel.osterholm@kungsvagen.fi

Österholm, Rabbe

Övrigt
solosång, juniorsång, kör, gitarr
rabbe.osterholm@kungsvagen.fi